Kediniz Favori İnsanını Nasıl Seçer?

Kedinizin favori insanı olmak için evde bir rekabet oluşması olağan bi durumdur.

Muhtemelen evdeki her birey, patili dostunun favorisi olmak için en iyi aday olduğunu düşünmektedir. Herkesin böyle düşünüyor olmasının sebepleri farklı olabilir. Kimisine göre en çok mamayı veren ilgiyi hak ettiğini düşünürken kimisi de kumunu temizlediği için favori insan olmayı hak ettiğini düşünebilir.

Peki gerçekten kediniz sizinle aynı fikirde mi?

Kedilerin Favori İnsanı Olur mu?

Kedi sahibi olmayan çoğu insanın kedilerin “nankör” ya da ilgisiz olacağını düşünebilir. Aslında biliriz ki kediler de ilgiyi, sevgiyi çok isterler. Peki en çok bu ilgiyi kimden görmek isterler? Favori insanlarını seçerken en çok mama veren ya da veteriner masraflarını karşılayan bireyi seçmek yerine farklı fikirleri olabilir.

Kediler özgür ve rahat olmayı severler. Belki de bu yüzden bir kedinin en sevdiği kişi, kendisini bir o kadar sevmeyen kişi olabilir! Bazen kedinizin ne kadar ilgisini kazanmaya uğraşırsanız, sevgisini kazanmak için çabalarsanız sizden daha çok kaçtıklarını görebilirsiniz. Bu durum onların alanlarına saygı duyulmasını istemesiyle alakalıdır ve dolaylı yoldan da olsa bu alanı onlara tanıyan insanı, favori insanı olarak seçebilirler.

Favori İnsan Olduğunuzun İşaretleri

Bildiğiniz üzere kediler garip dostlarımızdır. Bazen kendini sevdirirken bir anda pati saldırısına maruz kalabilirsiniz ancak sizi sevdiğini belirten en büyük özelliklerinden birisi yanınızda rahatlayıp uykuya dalmasıdır. Bir diğer özelliği de tahmin edeceğiniz üzere yanınızda mırıldanmasıdır. Siz evdeyken peşinizde bir kuyruğunuz varsa, özel alanınızı işgal etmeye çalışıyorsa ve bir şekilde kendini sevdirmeyi başarıyorsa bilin ki doğru yoldasınız!

Kedinizinin Favori İnsanı Olmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kedinizi anlamak için ona ve kendinize zaman tanıyın ve üzerinde hak görmeyin. Vücut dilini okumaya çalışın. Kuyruğu düz ama açısı aşağıya dönükse ya da kulakları geriye doğruysa sevmek için en doğru zaman değildir. Böyle durumlarda yaklaşılmak istemezler ve eğer siz onlara doğru koşup sarılırsanız alacağınız tepki sizi mutlu etmeyebilir.

Kedinizin size gelmesini beklemek en doğrusu olabilir. Size miyavlaması, sürtünmesi ya da mırlaması ilgi istediklerinin göstergesidir. Böyle durumlarda aradığı ilgiyi vermek, kedinize zaman ayırmak sevgi komasına doğru bir yolculuk olabilir.

Kabul etmeliyiz ki kedilerimizi eğitemeyiz. Sadece onlarla yaşamayı öğrenebiliriz. O yüzden kedinizin hoşlanmadığı şeyleri kabul etmek en doğrusu olacaktır. Kediniz etrafınızdayken onları rahatsız edecek ani hareketlerden uzak durmaya daha çok özen gösterilmelidir.

Kediniz için güvenli alanları, konfor aradığı zamanları keşfetmelisiniz. Bu zamanlarda aradıkları yalnızlığı onlara vermek ilişkinizi güçlendirmekteki en büyük adımlardan birisi olacaktır. Sevmek için gözlerinizin yeterli olduğu bu anlarda yavaşça gözlerinizi kısıp açmak kediniz için en büyük ilgi olacaktır.

Diğer içeriklerimiz için blogumuza geri dönebilirsiniz.

Esinlenilen orjinal içerik için tıklayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın